Kuhu minna suvepäevade ajal

Lisaks Valma turismitalule on mitmeid erinevaid kohti kuhu Võrtsjärve ääres minna. Oleme kokku pannud väikese valiku erinevatest objektidest, mida Lõuna-Eesti suvepäevade turistina külastada.

Ümber Võrtsjärve asub tohutult palju erinevaid ägedaid objekte, kuhu suvepäevade käigus siseturismi tegema minna näiteks nagu:

RANNU PÜHA MARTINI KIRIK

Arhitektuurimälestis ehitati 15 sajandi algul. Omapärase pikihoone võlvid hävisid 17. sajandi alguse sõdades. Neogooti stiilis altarisein valmistati 1890. a. Tartus L. Bandelier’ töökojas, altarimaali “Kristus ristil” autor on R.J. v.z. Mühlen.

BARCLAY de TOLLY MAUSOLEUM JÕGEVESTES

Michael Andreas Barclay de Tolly sündis 27.detsembril 1761.a. Põhja-Leedus. 1812.a. Isamaasõjas juhtis Barclay de Tolly vene armeed, kuid üldsuse mõjutusel tagandas tsaar ta ülemjuhataja kohalt. Pärast M. Kutuzovi surma nimetati ta 1813.a. mais uuesti vene vägede ülemjuhatajaks.

RANNU PARK JA MÕISAHOONED

Rannu vasallilinnus rajati 13. sajandi keskpaiku liivi päritoluga Dolenite suguvõsa poolt. Rannu mõisapreili Barbara v. Tiesenhauseni traagilisest armuloost on ainet saanud Aino Kallas jt. kirjanikud.

Lisaks veel: Tamme Paljand, Tamme Tuulik, Karukivi, Trepimägi, Tondisaar ning veel palju muid väga põnevaid objekte, mida huvi korral võite suvepäevalistega külastada.

Kui on huvi külastada kontserte või restorane, siis Valmast jääb lühikese autosõidu kaugele nii Tartu kui ka Viljandi, kus mõlemas linnas on hulgaliselt restorane, ööklubisid, baare, kontserdipaiku ja muuseume. Kuid ka Võrtsjärve ääres toimub hulgaliselt ägedaid sündmusi mille kohta saate lisainfot Võrtsjärve Facebooki lehelt.

Kuigi ümbruses on teha palju, siis kõige parem jääda siiski suvepäevalistega puhkekeskusesse, kus saab rahulikult kollektiiviga omakeskis olla. Mängige seltskonnamänge, nautige Valma head atmosfääri, sööki ja mis peamine: üksteise ägedat seltskonda ja iseennast.

Kui sul tuli huvi pidada oma suvepäevad just Valma puhkekeskuses, siis võta meiega ühendust ning leiame sulle parima pakkumise.